Nauka języka Angielskiego metodą CALL

W obecnych czasach komputer staje się niemal nieodłącznym towarzyszem dzieci. Spędzają przy nim dużo czasu na rozrywce, ale także wykorzystując go jako pomoc w nauce. Niezwykle przydatny okazuje się również przy nauce języka angielskiego.

Idąc tym tropem postanowiliśmy wprowadzić w naszej Akademii Światowida kurs języka angielskiego metodą CALL (Computer-Assisted Language Learning). Jest to metoda polegająca na użyciu najnowszych możliwości technologicznych. Pozwala na ulepszenie i przyspieszenie procesu nauczania i uczenia się.

Szybka ewolucja komputerów i dostępność techniki sprawiła, że zaczęto interesować się nimi jako narzędziem w pracy dydaktycznej. Metoda CALL i wszystkie aspekty poboczne z nią związane pomagają w gromadzeniu i przetwarzaniu informacji przydatnych dla nauczyciela i osoby uczącej się.

Zajęcia z wykorzystaniem komputerów różnią się od dotychczasowych metod nauczania. Mogą, oprócz wspomagania przebiegu zajęć, oceniać pracę uczniów, ujawniać ich błędy i podawać prawidłową odpowiedź. Komputer nie tylko wzbogaca i uatrakcyjnia przebieg zajęć, lecz również umożliwia rozwiązywanie trudności i określa zestawy następnych zadań na podstawie aktualnych umiejętności językowych uczestnika.

Podczas zajęć języka angielskiego wykorzystujemy roboty, rzeczywistość wirtualną, edytory tekstu, aplikacje edukacyjne, wiadomości e-mail, czat, prezentacje, ćwiczenia oraz instruktaże multimedialne, symulatory, gry, a także edukacyjne strony WWW.

Jest to świetny sposób, aby zmotywować dzieci do nauki poprzez zabawę w świecie nowych technologii, który jest przecież dla nich środowiskiem naturalnym. Współczesne technologie używane podczas prowadzenia zajęć języka obcego, pobudzają zainteresowanie uczniów i motywują ich do pracy. Wysoka motywacja i chęć poznawania języka są kluczem do osiągnięcia wysokiej efektywności nie tylko procesu uczenia, ale również nauczania.

Wykorzystanie nowych technologii w nauce języka angielskiego niesie za sobą wiele pozytywów. Dzieci uczące się w taki sposób wymieniają między innymi takie zalety:

  • zajęcia ciekawe i bardziej motywujące do nauki;
  • zajęcia nie wymagają wiele pisania;
  • wiele ćwiczeń utrwalających;
  • większa efektywność w zapamiętywaniu większości materiału, w tym słownictwa;
  • używanie adresów stron WWW z testami i ćwiczeniami z języka angielskiego;
  • brak monotonii i jednostajności;
  • możliwość natychmiastowego sprawdzenia prawidłowych odpowiedzi.

Obecnie trudno jest zainteresować dziecko tradycyjnymi metodami nauczania. Jeśli natomiast użyjemy atrybutów ciekawych, interesujących, “na czasie”, dzieci, nim się obejrzą, przyswoją ogromną dawkę wiedzy. Nauka i świetna zabawa w jednym? Oczywiście! Przecież właśnie o to nam chodzi!

Leave a Comment

Kontakt

Zapraszamy do pozostawienia wiadomości. Odpowiemy możliwie jak najszybciej/